BIEG NIEPODLEGŁOŚCI w TURKU

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI w TURKU

  • 11/11/2020
  • 11:00 - 14:00
  • od 40zł

Biegi Niepodległości 11 listopad 2020.
Chociaż za oknem piękna pogoda, wymarzona do jesiennego biegania niechętnie i z przykrością musimy poinformować biegaczy zapisanych do naszych Biegów Niepodległości w Turku, że podjęliśmy niełatwą decyzję iż, niestety 11 listopada 2020 roku w normalnej tradycyjnej formule biegi się
nie odbędą. W związku z rozporządzeniem opublikowanym w piątek wieczorem, a w którym jest mowa o zakazie organizacji tego typu wydarzeń sportowych. Wasze zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze. Sytuacja wymagała
i wciąż wymaga od nas rozwagi i odpowiedzialności.

Drodzy państwo nie chcemy jednak byście 11 listopada 2020 r. czas spędzili siedząc w domu. Mamy nadzieję, że w dniu Narodowego Święta Niepodległości wyjdziecie Państwo na dwór (pole). Serdecznie zachęcamy do aktywności fizycznej w tym dniu poprzez bieganie. Niech bieg ma charakter wirtualny, ale bez podawania wyników. Zachęcamy do samodzielnego, przy zachowaniu reżimu sanitarnego,  przebiegnięcia 11 listopada
5 lub 10 km na własnych trasach we własnych lokalizacjach. Uczcijmy jak co roku w Turku i całej Polsce ten dzień na biegowo, tym razem w ?treningowej? formie.

Tradycji niech się stanie zadość ? biegajmy w tym dniu. Zakładamy że wszyscy samodzielnie zrealizują część naszej tradycji (świętowania na biegowo) a my w czwartek i piątek wyślemy na Państwa adresy pakiety, w których znajdą się min. numer startowy, koszulka oraz pamiątkowy medal z naszych biegów. Prosimy o przekazanie swoich danych adresowych do 11.11.2020, zwrotnie na adres mailowy event@t4r.pl. My na podstawie zgłoszeń stworzymy odpowiednią listę (nie klasyfikację) zawodników, którzy w ten sposób pobiegli w tegorocznych Biegach Niepodległości w Turku.

Trasa tegorocznych biegów jest wyznaczona w lesie na Zdrojkach Lewych, start przy miejscu na ognisko po prawej stronie za budynkiem Nadleśnictwa Turek. Zawodnicy, którzy są z Turku i okolic mogą przeprowadzić swój trening 11 listopada właśnie na tej trasie z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Rok 2020 przypomniał nam jednak o jednym ? sport łączy i teraz mocniej niż kiedykolwiek musimy pokazać, że jesteśmy razem. Nauczył nas, że bez względu na lokalizację możemy być razem i może jeszcze nie teraz, ale niebawem wygramy tę walkę i spotkamy się na starcie niejednego biegu ? czy to w Turku, czy w Poznaniu, Warszawie, Dębnie, we Wrocławiu… Nie poddawajmy się, dbajmy o siebie i innych, bez względu na lokalizacje połączmy się na sportowo i nie zapominajmy, że jeszcze będzie pięknie!

Razem możemy więcej, dlatego mamy nadzieję, że pozostaniecie z nami i dołączycie treningowo do wydarzenia 11 listopada 2020. Pokażmy, że biegania nie zatrzyma nic!

Organizatorzy XXXI Biegów Niepodległości w Turku

Burmistrz Miasta Turku, Starostwo Powiatowe w Turku, LKS “Maraton” Turek, UKS “Maratończyk” Turek, OSiR Turek, LZS “Baszta” Wyszyna, Klub Biegacza “Maraton” Turek, Liceum Ogólnokształcące w Turku, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, TKKF “Tęcza” Turek zapraszają na:

31. BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

na dystansie 10KM

oraz Marsz NW 5KM

11 listopada 2020

Turek

turek
maraton-turek
logo-turek

Organizator

Burmistrz Miasta Turek

Burmistrz Miasta Turek, Kaliska 59, 62-700 Turek

Telefon:  Dyrektor Biegu: Mariusz Wachowicz 601147812

wyszyna@vp.pl

Szczegóły

  • Zapisy do: 
    2020-11-05
  • Limit: 
    100  uczestników
Top